SESJE INDYWIDUALNE SWR/IFS

"Czasami trzeba wyjąć kamień z buta, zamiast zmieniać sposób, w jaki z tym kamieniem chodzimy"

Tim Ferris

SWR – SYSTEM WEWNĘTRZNEJ RODZINY (IFS – INTERNAL FAMILY SYSTEMS) czyli o tym, jak przyjrzeć się swoim konfliktom wewnętrznym i dostrzec różne części naszej osobowości.

Zapraszam na indywidualne sesje według modelu IFS Systemu Wewnętrznej Rodziny (Internal Family System), stworzonego przez dra Richarda Schwartza. Twórca mówi o systemie, że każdy z nas może jednocześnie doświadczać wielu różnych i pozornie sprzecznych ze sobą uczuć, stanów i myśli. Zgodnie z tą koncepcją naturalnym stanem ludzkiego umysłu jest posiadanie odmiennych osobowości, które składają się na całość tego, kim jesteśmy.

Dlatego jednocześnie chcemy jechać odwiedzić rodziców i piętnaście razy pojawia się myśl, by zawrócić, cieszymy się na weekend z mężem, a jednocześnie mamy listę zażaleń i skaczemy między radosną kolacją, a decyzją by podzielić się smutkiem i rozczarowaniami. Nam jest trudno, a co dopiero dzieciom, by rozeznać się „o co chodzi?”

Podczas sesji dowiadujemy się, jak powstają podosobowości, jakie jest ich zadanie, o co dbają i jakie mają przekonania. Doświadczymy tego, jak zadbać o te części i zamiast je eliminować, zaopiekować się nimi, poznać je i przyjąć do wewnętrznej rodziny. Gdy okażemy części zainteresowanie, część jest bardziej chętna, by opowiedzieć nam o swoich lękach, przekonaniach i wyborach. Bywa, że części powstały, gdy mieliśmy 5 czy 6 lat i takie mają sposoby działania. Obrażamy się, krzyczymy, płaczemy bezradnie, te części przejmują nad nami kontrolę. Kluczem jest uważność i oddzielenie naszego JA od podosobowości i zadbanie o nie, a nie pozwolenie, by przejęły nad nami dowodzenie. 

Czym jest System Wewnętrznej Rodziny (SWR)?

SWR – System Wewnętrznej Rodziny, to koncepcja stworzona przez dra Richarda Schwartza, według której ludzka osobowość składa się z wielu części, które żyją w naszym wnętrzu, porozumiewają się lub kłócą tak, jak to dzieje się w rodzinie.

Podstawowe założenie SWR mówi o tym, że w centrum każdego z nas znajduje się JA – niepodatne na zranienia, pełne uważności, ciekawości i życzliwości. Współpraca z JA to bezpieczna i skuteczna droga do uleczenia części, które powstały w dzieciństwie, a dzisiaj zachowują się w sposób ekstremalny. 

Wykształcenie tych części było konieczne kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu i wtedy odgrywały one niezwykle ważną rolę– teraz raczej przeszkadzają. SWR pomaga nam usłyszeć i zrozumieć te części zamiast tłumić je czy zwalczać.

Metoda Systemu Wewnętrznej Rodziny:

  • umożliwia nawiązanie empatycznego, delikatnego kontaktu z własnym wnętrzem,
  • wspiera w drodze do porozumienia się z JA, nienaruszonym centrum każdego człowieka, i tworzy więź pomiędzy JA a częściami,
  • uważnie i empatycznie dostrzega nasze części, wsłuchuje się w nie, odkrywa ich historie,
  • wyzwala nas ze szkodliwych wzorców zachowań, nawyków utrwalanych przez lata,
  • łączy ludzi z ich naturalną życiową energią, wspiera zdolność do samoleczenia.

Dla kogo?

Zapraszam wszystkich zainteresowanych wsparciem siebie i innych w bardziej świadomym życiu, by zrozumieć ich i siebie i łatwiej się porozumieć oraz zadbać o wewnętrzny spokój, zamiast tworzyć wewnętrzne konflikty.

Logistyka:

Sesja trwa około 60 minut, spotkania odbywają się poprzez platformę Zoom lub w gabinecie na Strzeszynie w Poznaniu. Spotykamy się najczęściej raz na dwa tygodnie lub raz na trzy tygodnie, często wystarczy 6-8 sesji (jeśli nie ma poważnych traum). Koszt sesji to 150 - 200 zł, płatne gotówką lub przelewem po sesji. Są widełki cenowe - płacisz ile uważasz:-) W celu umówienia się proszę o kontakt mailowy kontakt@katarzynadworaczyk.com lub telefoniczny +48791333913, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania - proszę o kontakt.

IFS poznaję od kilku lat, jestem w trakcie procesu certyfikacji, po Level1 (z Osnat Arbel) i Levelu 2 (dotyczącym również traumy dziedziczonej). Praktykuję IFS w sesjach terapeutycznych od 2018 roku. Prowadzę szkolenia IFS i asystuję podczas międzynarodowych szkoleń IFS Level 1 i 2. Jestem w procesie certyfikacji.

Zawsze można odwołać sesję, bezpłatnie do 2h przed spotkaniem. Jeśli nie klient/klientka nie pojawi się na spotkaniu, jest obciążona/y kwotą 100 zł 

Poniżej webinary wyjaśniający metodę: